• Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK 2016)

Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK 2016)

Sayın Üyemiz;

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından 08/09/2016 tarih 2016/184 sayılı yazıya istinaden;

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği, 1992 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kurulmuş, rüzgar enerjisi konusunda Türkiye'deki en güçlü sivil toplum kuruluşu olduğu bildirilmektedir. TÜREB aynı zamanda Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA)'nin ve Küresel Rüzgar Enerji Konseyi (GWEC) resmi olarak üyesidir ve amacı Türkiye rüzgar enerjisi potansiyelini ülke ekonomisine kazandırmakta olduğu belirtilmektedir.

Türkiye'deki rüzgar enerjisi sektörünün gelişimine katkı sağlayacağına inanıldığı Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK 2016), 2-3 Kasım 2016 tarihinde JW Marriott Ankara'da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

TÜREK 2016'e Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere Amerika, Afrika ve Orta Doğu'dan davetli ülkelerin heyetleri, sektörde önde gelen liderler, ithalatçı-ihracatçı kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, yatırımcılar, kamu ve özel sektör kuruluşları, ulusal ve uluslararası platformlarda konusunda tecrübeli uzmanlar gerek konuşmacı gerekse ziyaretçi olarak katılacakları ifade edilmektedir. İki gün sürecek olan bu üst düzey kongre süresince, interaktif panel ve çeşitli oturumlar gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

İlgili üyelerimize önemle duyrulur.

Saygılarımızla....

Dosyalar

  Yazışma.docx