• Girişimciler ve Başarı Hikayeleri Panelini Gerçekleştik
  • Girişimciler ve Başarı Hikayeleri Panelini Gerçekleştik
  • Girişimciler ve Başarı Hikayeleri Panelini Gerçekleştik
  • Girişimciler ve Başarı Hikayeleri Panelini Gerçekleştik
  • Girişimciler ve Başarı Hikayeleri Panelini Gerçekleştik
  • Girişimciler ve Başarı Hikayeleri Panelini Gerçekleştik
  • Girişimciler ve Başarı Hikayeleri Panelini Gerçekleştik

Girişimciler ve Başarı Hikayeleri Panelini Gerçekleştik

Kadın Girişimciler Kurulumuzun çalışmalarıyla düzenlenen ‘’Girişimciler ve Başarı Hikayeleri’’  paneli 10 Mart Perşembe Günü Odamızda gerçekleştirildi.

Girişimcilik alanında önemli adımlar atan İpexay Dikiş Atölyesi sahibi Hülya Say, Hilda Dil Merkezi Sahibi İrem Şahin, Sanal Ortamda takı-tasarımı satış ve ihracatını yapan Hudoca Dizayn markasının yetkilisi Evrim Ermutlu ve Ayla Triko’nun sahibi Ayla Zengin olmak üzere dört girişimci bayanın başlarından geçen tecrübeleri ve başarı hikayelerinin anlatıldığı panel büyük ilgi gördü.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Kıymet Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar gününe ithafen düzenlenen panele katılan bayanların Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak sözlerine başladı. Kıymet Aydın; ‘’Her yıl gerçekleştirdiğimiz panelimizde önceki yıllarda özellikle kadın girişimcilerimize rol model olabilecek isimleri bir araya getiriyorduk.  Gerçekleştirdiğimiz bu panellerin sonuçlarını görmeye başladık. Bu panelimizde ise ilçemizde ve yakın çevremizde girişimcilik başlatmış ve girişimciliklerinde başarıya ulaşmış ve bizlere örnek olacak kadın girişimcilerimizin hikâyelerini dinleyeceğiz. Başarılı girişimcilerimizin hikâyelerini öğrenerek başarıya giden yolun nasıl olduğunu göreceğiz. Bizler Kadın Girişimciler olarak bayanlarımızın sosyal ve iş hayatında artarak etkin hale gelmesini destekliyor, başarılı bayanlarımızla gurur duyuyoruz ’’ dedi.

Panele Ayla Triko’nun sahibi Ayla Zengin’in başarı hikayesiyle başlandı. Ayla Zengin, evinde hobi olarak başladığı makine örgüsüne KOSGEB Girişimcilik Eğitimi alarak ve sonrasında da atölye açarak devam ettiğini şimdi ise sosyal medya aracılığıyla yurt dışından bile teklif aldığını belirtti. Ayla Zengin; ‘’ Kadınların yapamayacağı iş yoktur. Bayanlarımız evde oturmasın, çalışsınlar. Risk almaktan korkmasınlar, azim ve inançla başarı geliyor’’ dedi.

Ayla Zenginden sonra İpexay Dikiş Atölyesi sahibi Hülya Say söz aldı. Hülya Say ise, 14 yaşında dikiş dikmeye başladığını, kendini her geçen gün geliştirdiğini, ailesinin desteği ve önerisi ile KOSGEB Girişimcilik Eğitimi alarak bir dükkan açmaya karar verdiğini, tahmin ettiğinden çok daha ilgi gördüğünü ve daha fazla büyüyerek ünlü markalara dikim yapacağını hatta dünyaca ünlü tesettür giyim markası Sefamerve ile iletişim halinde olduklarını ve ilerleyen günlerde anlaşma yapmayı planladıklarını belirtti.

Hudoca Dizayn markasının yetkilisi Evrim Ermutlu ise ‘’Daha önceki yıllarda başarı hikayelerinin dinleyicisiyken şimdi ise örnek bir kişi olarak kendi başarı hikayemi anlatıyorum. Kendimle ve tüm hayallerinin peşinden koşan, azimli bayanlarla gurur duyuyorum. Kendi markamı yaratmak için karar verdiğimde başarılı olamayacağım konusunda birçok eleştiri aldım çünkü hayvan figürlü takı tasarımı yapacaktım, niş bir pazar olduğu içinde riskim yüksek olacaktı. Bu riski aldım ve şu anda sosyal medyada 100.000 kişi tarafından takip ediliyorum. Markamla kardeş firma olmak isteyen kurumlar var ve Amerikada atölye açmayı düşünüyorum. İnsan gerçekten isteyince, peşini bırakmayınca hedefine ve hayallerine ulaşıyor’’ dedi

Son konuşmacı olan Hilda Dil Merkezi sahibi İrem Nur Şahin, serüvenine liseden mezun olduktan sonra dil öğrenmek için Filipinlere gitmesiyle başladığını, Hilda Dil Merkezini açana kadar da faklı birçok işte bulunduğunu ama bir türlü aradığı işi bulamadığını dile getirdi. Bir gün küçük bir öğrenciye İngilizce dersi vermeye başladığını ve kendini bu meslekte bulduğunu belirtti. Severek yaptığı dil öğreticiliğini bir dil merkezi açarak bu alanda hizmet vermek, hayallerini büyütmek istediğini ve şuanda 150’ye yakın öğrencisiyle amacına ulaştığını anlattı. İrem Nur Şahin; ‘’ En beğendiğim ve takdir ettiğim insanların, aslında işini en severek yapanlar olduğunu fark ettim. Ünlü filozof Konfüçyüs’ün de dediği gibi  ‘Sevdiğin işi yaparsan Ömür boyu çalışmazsın’ Bu yüzden ben de sevdiğim işi yapmaktan çok mutluyum’’ dedi.

Panel, başarı hikayelerinin dinlenmesinin ve Katılımcılara hediyelerinin takdim edilmesinin ardından son buldu.

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkan' ın Mesajı

Online Faaliyet

Arabulunuza Danışın

ÜYE GİRİŞİ

TOBB Tahkimi

İş Orhangazi

Üyelerimizden Gelen Talepler ve Gelişmeler

DUYURULAR

ETKİNLİK TAKVİMİ

«

»

P.Tesi
Salı
Çrş
Perş
Cuma
Cmt
Pzr