• Artık Tünelin İsmi Orhangazi Tüneli
  • Artık Tünelin İsmi Orhangazi Tüneli
  • Artık Tünelin İsmi Orhangazi Tüneli

Artık Tünelin İsmi Orhangazi Tüneli

 

İlçemizden geçen Gebze- Orhangazi- İzmir otoyolunun, şuan Samanlı Tüneli diye tabir edilen tünel isminin “Orhangazi Tüneli” olarak kullanılmasının ilçenin bilinirliliği açısından son derece önemli katkılar sağlayacağı düşüncesiyle harekete geçen odamız,  konuyla ilgili, her kesimle görüşmelerini sürdürdü. 

 

Bu süreç içerisinde Vekilimiz İsmail Aydın, İlçe Belediye Başkanımız Neşet Çağlayan, meslek kuruluşlarının Başkanlarının gerçekleştirmiş oldukları girişimler, Bursa Kamu Özel Sektör Müdürlüğünün katkıları, ilçe ve Bursa basınımızın konuyu sahiplenmesi ve kamuoyunun desteğinin de alınmasına yönelik gerçekleştirilen biri dizi faaliyetlerle, Orhangazi TSO oluşturdukları lobi sayesinde hedefine ulaştı. 

 

Ve sonunda çalışmalarımız sonuç verdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ergün Efendioğlu Tünel isminin “Orhangazi Tüneli” olmasına ilişkin yaptığı girişimlere ilişkin bir dizi açıklamalarda bulundu;

“ Bizler İlçemizin markalaşması, gelecekte daha güçlü şekilde bilinirliğe ve kimliğe sahip bir çekim merkezi haline gelmesi için, İstanbul’dan sonra Samanlı dağlarını geçerek ilk olarak Orhangazi’ye açılan tünellerin adının “Orhangazi Tüneli” yapılmasıyla, projenin İlçemize, büyük tanıtım ve katma değer sağlayacağına inandığımızı her fırsatta dile getirdik. 

Sonuçta konunun haklılığı hususunda, görüştüğümüz tüm kurum ve kuruluşlarımızın, il ve ilçe büyüklerimizin, bürokratlarımızın, basınımızın ve de tüm kamuoyumuzun güçlü desteğini gördük ve sonunda çalışmalarımız sonuç verdi.

 

Rıfat Hisarcıklıoğlu, “ Orhangazi Tüneli” isminde Orhangazi haklı. 

 

TOBB Başkanımızla bir araya geldiğimiz Ankara’daki toplantıda,  hususu kendisiyle paylaştım. Sn. Hisarcıklıoğlu’na konuyu aktardığımda, bir bölgenin gelişimi bakımından önemli bir girişim olduğunu ve haklı gördüğünü belirterek, ayrıca Selçukgazi Tüneli ile Orhangazi Tüneli isimlerinin uyumunun da güzel olacağını ve tüm bunlara bakıldığında Orhangazi’nin hak ettiği değeri alması gerektiğini ifade etti.

Orhangazi Tüneline Ulaştırma Bakanımız Sn. Binali Yıldırım’ dan Onay Geldi.”

TOBB başkanımız Sn. Rifat Hisarcıkılıoğlu hiç tereddüt etmeden Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım beyi arayıp, konuyu kendilerine iletti. Görüşme sonrasında Bakanımızın da konuyu haklı bulduğunu belirterek bürokratlarına gerekli talimatları verdiği müjdesini tarafımıza iletti.

Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ dan “Orhangazi Tüneli” ismi için onayı aldık. Bu konuda “Orhangazi Tüneli” isminin İlçemize büyük katma değer sağlayacağına inanıyor, ilçemiz ve üyelerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, özellikle çok büyük destekleri olan TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ‘na, Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Milletvekilimiz Sn. İsmail Aydın’a, ilçemizin Belediye Başkanı Sn. Neşet Çağlayan’a, ilçe sivil toplum kuruluşlarımıza, ilçe ileri gelenlerimize, ilçe ve Bursa basınımıza, Orhangazi halkına, üyelerimize ve tüm kamuoyuna teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.