•  Eğitimi Alın, Satışları Arttırın

Eğitimi Alın, Satışları Arttırın

Üyelerimizin kurumsallaşması ve satış oranlarını artırmaları için Proje Destek Ekibimizin çalışmalarıyla hazırlamış olduğu eğitim projesi Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ( BEBKA ) tarafından kabul edildi.

 

Sanayi Kuruluşlarına Teklif Verme Yöntemleri Bu Eğitimde!

 

Profesyonel satış teknikleri, sanayi kuruluşlarına teklif verme yöntemleri, kurumsal satın almalarla görüşme teknikleri, müşteri ilişkileri, satışların arttırılması için yapılması gereken yöntemlere kadar birçok konunun ele alınacağı eğitim programına tüm üyeler ve çalışanlarının mutlaka katılım sağlaması gerektiği ifade edildi. 

 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız ve aynı zamanda Proje destek ekibinin oluşumunu sağlayan Sibel Binici, “ Sanayi kuruluşlarıyla ilçemizdeki Kobilerin daha fazla alışveriş yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz. Ticaret rehberiyle yapmaya çalıştığımız oluşumun bir diğer ayağı da, bu programla verilecek olan eğitimlerdir.

 

Yönetim kurulu olarak bizlerin amacı, ilçedeki ticaret erbabından yine üyemiz olan sanayi kuruluşlarının satın almalarını daha da fazla yapmalarını sağlayarak, oda üyelerimizin bir biriyle olan ticaretini arttırmak. Bu konuda özellikle sanayicilerimizin ve satın almalarının da gösterilen bu çabayı görmeleri gerektiğine inanıyorum. Ayrıca diğer tüm oda üyelerimizin de yaptığımız çalışmalara destek vererek, bu çalışmaların giderek büyümesine katkı sağlamalarını bekliyoruz” dedi.

 

Sanayici ve Kobi Aynı Platformda!

 

Sözlerinin devamında ise “bu projelerin sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla, bir sonraki adımın, sanayi kuruluşlarındaki satın almalarla, bu eğitimleri alan üyelerimizi ortak bir platformda birleştirmek olduğunun bilinmesini istediğini” belirtti.

 

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, kalkınma için önem arz eden, bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak çalışmalar için Teknik Destek Programına aktarmak üzere toplam bütçesi 500.000 TL olan programını açıkladı. Açıklanan Teknik Destek Programına yapılan başvurular içerisinde 62 adet başvurudan 42 adet başarılı proje belirlendi. Orhangazi TSO Proje Destek Ekibinin hazırlamış olduğu ”Orhangazi Sanayisi ve Oda üye işyerleri arasındaki satış-satınalma ilişkisinin artırılması projesi” eğitim desteği almayı hak kazanan projeler arasına girdi.

 

Üyelerimize yönelik, Ekim ayı içerisinde uygulanacak olan eğitim programının tarihleri önümüzdeki günlerde belirlenecek. 20 şer kişilik iki ayrı gruba verilecek eğitimlerin, her gurup için iki gün olarak planlanacak. 

 

Önümüzdeki günlerde tarihlerin kesinleşmesiyle birlikte, oda, üyelerine duyurularını yapacak. 

 

Proje Destek Ekibi Başkanı Erdoğan Budak “ Hazırlamış olduğumuz bu proje ile oda üyelerinin, işletmelerinin kurumsallaşmasına destek olmayı ve işletmelerin rekabetçiliğini artırmasını hedeflemekteyiz. Bu eğitimlerin, İşletmelerin gelişimi, oda üyelerinin ve ilçemizin ekonomik kalkınmasına pozitif değer katacağına inanıyoruz. Oda üyesi işletmelerin de bu eğitime yüksek katılım oranı ile destek vereceklerine eminiz. Odamıza ve üyelerimize önemli bir projenin kazandırılmasında emeği geçen ekip arkadaşlarıma ve bizlere bu imkânları sağlayan Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Alınan eğitimler sonucunda, Oda üyesi firmaların, mevcut pazardan alacağı payın büyümesini sağlayacağı gibi, yeni pazarlarda da söz sahibi konumuna gelmesini sağlaması hedefleniyor.