• Geri Dönüşüm Yarışması Nisan Ayı Birincisi İmam Hatip Ortaokulu Oldu.

Geri Dönüşüm Yarışması Nisan Ayı Birincisi İmam Hatip Ortaokulu Oldu.

Proje Destek Ekibimiz tarafından organize edilen Doğal kaynaklarımızın korunması, verimli kullanılması, Çevre ve Doğa bilincinin kazandırılması, Çevreye bırakılan atık miktarının azaltılmasının Hedeflendiği okullar arası Geri Dönüşüm yarışmasının Nisan ayı birincisi 1060 Kg ile İmam Hatip Ortaokulu oldu. 
 
Sertifika Törenine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Murat Öztürk, Odamız Genel Sekreterimiz Gürol Erol, Okul İdarecileri, Öğretmenler ve İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri katıldı. Orhangazi İmam Hatip Ortaokulunun sertifikasını Okul Müdürü Kadir Aydoğmuş aldı.
 
Çevreci Öğrenciler İş Başında
İlçedeki tüm okulların büyük destek verdiği ve büyük çekişmeye sahne olan yarışmada bugüne kadar yaklaşık 7 Ton atık toplandı. Nisan ayı birincisi Orhangazi İmam Hatip Ortaokulunun şubat ayında topladığı atık 100 Kg. iken bu rakamın Nisan ayında 1060 Kg. çıkması Okul yönetimi, veliler ve çevreciler tarafından takdirle karşılandı. Benzer artış oranlarının hemen hemen tüm okullarda olması ise ayrı bir sevinç kaynağı oldu.
 
Sosyal Sorumluluk varsa bizde varız.
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Murat Öztürk yaptığı açıklamada; Geri dönüşüm sadece bulunduğumuz çevre için değil Dünya için bir zorunluluk halini almış bulunmaktadır. Bu proje diğer il ve ilçelerimize de örnek olmalıdır. Bu hususta her birey geri dönüşüm konusunda üzerine düşen görevi yapmalı, beraberce geri dönüşüme destek vermeliyiz. Biz de Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası olarak ülke ekonomisine katkı sağlayan ticaret ve ekonominin gelişmesini sağlayan böyle bir projenin içinde olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz” dedi. 
 
 
Daha önce verilen Bilim setinden sonra okul ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak öğrencilere Futbol topu, voleybol topu ve sportif faaliyetlerde kullanılmak üzere formalar hediye edildi. Topluca çekilen hatıra fotoğrafından sonra ödül töreni sona erdi.