• Kadın girişimciler kurulu üyeleri bölgedeki kadınların istihdamına yönelik çalışmalarını devam ettiriyor
  • Kadın girişimciler kurulu üyeleri bölgedeki kadınların istihdamına yönelik çalışmalarını devam ettiriyor

Kadın girişimciler kurulu üyeleri bölgedeki kadınların istihdamına yönelik çalışmalarını devam ettiriyor

Orhangazi TSO Kadın girişimciler kurulu üyeleri, Bursa Teknik Üniversitesi öğrenim görevlisi Tekstil Mühendisi Prof. Dr. Şule Altun, AB proje ve eğitim koordinatörü Dr. Arzu Erdi, dış ilişkiler koordinatörü İpek Başpınar ve Orhangazi Halk eğitim müdireliği yapmış olan Rüveyda Kılıçlarla kahvaltı programıyla bir araya geldi.

 

Kadın girişimciler kurulu üyeleri kuruluşundan bugüne yaptığı çalışmalardan ve projelerinden bahsederek, bu türde gerçekleştirilen toplantıların Odaların bölgelerinin gelişimini sağlamak amacıyla hayata geçirdikleri projelerine katkı sağlamak amacıyla paydaş toplantısı niteliğinde olduğuna değinildi.

 

Gerçekleştirilme konusu ise, Kadın Girişimciler Kurulunun çalışmaları Kırsaldaki kadının istihdamının arttırılası, bunun için yapılabilecekler, AB hibe programları, BEBKA programları ile ilgili fikir alışverişinde bulunmaktı.

 

Kadın girişimciler kurulu temsilcisi Kıymet Aydın; “ Bu toplantıyla, Projelerimizi destekleyici fikirler ortaya çıktı ve çalışmalarımıza temel oluşturabilecek soruların cevaplarını aldık. Bu toplantıdan çıkan sonuçlar, gelecekte kadın istihdamının geliştirilmesi ve Kadın Girişimciler Kurulunun ve Odamızın ana hedefleri doğrultusunda değerlendirilerek, projelerimize ışık tutacak” dedi.