• Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin başvuru tarihi 23 Mart-1 Nisan

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin başvuru tarihi 23 Mart-1 Nisan

Kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programı olan, KOSGEB Girişimcilik desteklerinden yararlanmak için eğitime katılmak şartı aranıyor.

 

Tülin Tüzün tarafından verilecek olan Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinin mülakatları yine Eğitmen Tülin Tüzün tarafından yapılacak. Mülakat sonucunda 30 kişilik bir sınıf oluşturulacak ve 70 saat sürecek olan eğitim 2 hafta sürecek.

 

Girişimcilik Eğitimi Programında,  kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına, iş fikri geliştirmesinin öğretildiği derslerde, iş kurma süreçleri, pazar bulma, finansal planlama ve yönetim, üretim planı, insan kaynakları yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi eğitimleri veriliyor.

 

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere, yapacakları iş için 30.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayanlarda ise % 70’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimci 70.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor.

 

Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eğitimden Sorumlu Komisyon üyesi Sibel Binici yaptığı açıklamada;  “ Kendi işini kurma hayalleri olan tüm girişimcilerin bu eğitimlerden faydalanıp hayallerini gerçekleştirebilecek bir fırsat elde edeceklerini dile getirerek, Dünyanın bugün ulaştığı rekabet ortamında ancak ve ancak yeni değerler üretebilen, rekabet gücünü geliştiren, farklı ve yeni girişimler başarılı olabilecektir” dedi.

 

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başlıyor.

 

Eğitime katılmak isteyen tüm girişimcilerin, 1 Nisan Çarşamba günü mesai bitimine kadar, Orhangazi TSO KOSGEB Temsilciliğinden ulaşabilecekleri başvuru formunu doldurmaları ya da ekte yer alan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuru formunu  doldurup 0 224 573 81 73 numaraya faks veya bilgi@orhangazitso.org.tr mail adresine göndermeleri yeterli olacak.

 

Şartlar ise; Emekli olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, girişimcilik programından daha önce yararlanmamış olmak ve okur-yazar olmak.

 

Girişimciler, konuyla ilgili detaylı bilgi için Orhangazi TSO ‘da bulunan KOSGEB Orhangazi Temsilciliği ile irtibata geçebilirler.