• Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni
 • Orhangazi TSO Ödül Töreni

Orhangazi TSO Ödül Töreni

 

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın 30.Yıl Kutlama Programı ile Odaya ve Orhangazi’ye değer katanlar ödül töreni Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı törenle gerçekleştirildi.

 

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası 30.Yıl pastasının da kesildiği programda Odada geçmiş dönemlerde başkanlık yapan, Meclis başkanlığı yapan ve oda personelinin yanı sıra Orhangazi’de geçen yıl kurumlar ve gelirler vergisi rekortmenlerine ödüllerini verdi.

 

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın 30.Yıl Ödül Törenine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Ak Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın ve Tülin Erkal Kara, CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ile iş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

 

Törenin açılış konuşmasını Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Hatırlı yaptı. Orhangazi’de faaliyet gösteren irili ufaklı sanayi kuruluşlarının toplamda 14 bin kişiye istihdam sağladığını belirterek, bu firmalarımız yılda 3 milyar TL Ciro,  550 milyon Dolar ihracatıyla Türkiye ekonomisine  değer katmaktadır dedi. Erol Hatırlı, bu değeri oluşturan 2800 çalışanıyla ,250 milyon Dolar ihracatıyla  döküm sektöründe Türkiye birincisi ve Avrupa dördüncüsü Componenta Dökümcülük,  1200 çalışanıyla, Dünyanın, tek çatı altındaki, en büyük yün iplik fabrikası olan Nako markası ile tanıdığımız  Ormo Yün İplik Sanayi 1000 çalışanıyla Türkiyenin Lider vasıflı çelik üreticisi Asil Çelik Dünyada Gıda Sektörünün öncü firmalarından Cargill, Otomotiv yan sanayinin  güçlü kuruluşu Faurecia Polifleks, Çelik saç üreticimiz BAMESA Çelik Servis, Dünya pazarlarına  motoryat ve yelkenli üreten Sirena Marina’nın Yanı sıra, Aka Otomotiv, KırpartOtomotiv, ElsanElyaf, Karbonsan, Namsal gıda, Zeytursan Gıda Ve daha ismini sayamadığımız birçok ulusal ve uluslararası sanayi kuruluşları, ilçemizde faaliyet göstermektedir dedi.

 

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu da törende yaptığı konuşmada odanın gerçekleştirdiği projelere ilişkin bilgiler verdi.

 

Orhangazi TSO Yönetim Kurulu başkanı Ergün Efendioğlu ilçe ekonomisine katkı sağlayan kişi ve kuruluşları tebrik etti ve Odanın bugüne kadar yaptığı faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı. Efendioğlu fuar çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, Üyelerimizin hızla gelişen, değişen dünya pazarında tecrübe kazanmaları için, gelişen teknolojileri takip edebilmeleri, piyasadaki yeni ürünleri görebilmeleri ve iş birliği yapabilecekleri firmalarla bir araya gelebilmelerini hedefleyen yurt içi ve yurt dışında bir çok fuar organizasyonlarına ziyaretçi ve katılımcı olduk. Stantlarımızı fuar ziyaretçilerinin yanı sıra 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, bugünkü Cumhurbaşkanımız o zamanki Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bir çok bakan ve bürokrat ziyaret ederek bizleri onurlandırdılar dedi. Meslek Yüksek Okulu binası konusunda da odanın katkıları olduğunu anlatan Ergün Efendioğlu, bu konuda Ticaret ve Sanayi Odası olarak mevcut Meslek Yüksek Okulumuzun yetersiz olan fiziki durumunu da dikkate alarak yeni ve modern bir yüksekokul yapılması kampanyası başlattık. Oda olarak yeni okulumuzun proje çizim sponsorluğunu üstlendik. Ve sonrasında sayın kaymakamımızın önderliğinde Orhangazi Meslek Yüksek Okulu Yaptırma Derneğini kurduk. Ve okulumuz için destek toplama çalışmalarına başladık. Tamda bu noktada odamızın değerli üyesi  Asil Çelik firması altı milyon TL’nin üzerinde bir bağışla Orhangazi Meslek Yüksek Okulu birinci etabının yapımını üstlendi. Ve bu günlerde Orhangazi Asil Çelik Meslek Yüksek Okulu bitmek üzere. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazır hale geldi diyebiliriz dedi. Ergün Efendioğlu Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir diğer çalışmasının ise ilçeye marka yaratmaya yönelik bir çalışma olduğunu belirterek, Bildiğiniz gibi iller ilçeler markalarıyla anılır, markalarıyla isimleri taçlanır. Bu anlamda bizler Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçemizin önemli değerlerinden olan Gedelek Turşularını ilçemizin marka değeri yapmaya karar verdik ve çalışmalara başladık. Ticaret ve Sanayi Odamızda üreticilerle toplantılar yaptık. Marka yaratmanın ve coğrafi işaretin önemini onlarla paylaştık. Gedelek turşumuz 500 yıllık tarihi çınarların hemen yanında bulunan Pınarbaşı suyundan yapıldığı için çok özel tadı ve kıvamı var. Biz bu suyumuzun Bursa Gıda Tahlil Laboratuarında tahlilini yaptırdık. Turşumuzun tadı ve kıvamının bu sudan geldiğini kanıtlayıp suya atıfta bulunarak Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası adına coğrafi işaret talebinde bulunduk. Başvurumuz şu an Türk Patent Enstitüsünde değerlendirme aşamasında. Gerek ulusal gerekse yerel basında tanıtım kampanyaları başlattık. Bursa Büyükşehir Belediyemizin, Orhangazi Kaymakamlığımızın, Orhangazi Belediyemizin ve Ticaret ve Sanayi Odamızın ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz geleneksel Gedelek turşu festivalini büyük bir coşkuyla kutladık. Oda olarak proje çalışma grubu ve ARGE çalışmalarına da önem verdik dedi.

 

Orhangazi TSO, 30’uncu yaşını Hisarcıklıoğlu’nun konuk olduğu ‘ekonominin yıldızları ödül töreni’ ile kutladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Bursa’nın Orhangazi ilçesinde katıldığı ödül töreninde “Ülkemizin zenginleşmesi girişimci sayımızın artmasına bağlı” dedi. ​

 

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki TOBB Yönetim Kurulu üyeleri, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘Orhangazi’de Ekonominin Yıldızları ve Orhangazi TSO’ya Emeği Geçenler Ödül Töreni’ne katıldı.

 

Törende konuşan Hisarcıklıoğlu, bir yerde birlik ve beraberlik varsa orada rahmet ve bereketin olduğunu ifade etti. Orhangazi’nin bu konuda örnek bir yapıda olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, Gebze-İzmir Otoyolu’nun Orhangazi’ye inanılmaz bir fırsat sunduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, söz konusu otoyolun adının ‘Orhangazi Otoyolu’ olarak değiştirilmesini önerdi.

 

Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin zenginleşmesinin girişimci sayısına bağlı olduğunu belirterek, “Her yıl istihdama ortalama 1 milyon nüfus katılıyor. Bu oran birkaç yıl sonra 1 milyon 200 bin kişiye çıkacak. Bu nedenle girişimci sayımızı artırmalıyız” diye konuştu.

 

Türkiye’deki şirketlerin yüzde 93’ünü erkek, yüzde 7’sini ise kadın girişimcilerin kurduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, “81 ildeki kadın girişimcilerimizle bu oranı yüzde 5’ten ancak yüzde 7’ye çıkarabildik. Buradaki girişimcilerden ricam kız çocuklarımızı girişimci olmaya yönlendirmeleridir. Çünkü 1 kişiye iş ve aş veriyorsanız ne mutlu size” açıklamasını yaptı.

 

Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlayan firmalara ve odaya emek veren isimlere ödüllerini takdim etti. Hisarcıklıoğlu , Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası’nın 30’uncu kuruluş yılı pastasını protokol üyeleriyle birlikte kesti.

 

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkan' ın Mesajı

Online Faaliyet

Arabulunuza Danışın

ÜYE GİRİŞİ

TOBB Tahkimi

İş Orhangazi

Üyelerimizden Gelen Talepler ve Gelişmeler

DUYURULAR

ETKİNLİK TAKVİMİ

«

»

P.Tesi
Salı
Çrş
Perş
Cuma
Cmt
Pzr