• İnternette Dükkanım Var

İnternette Dükkanım Var

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine ekonominin yeni dönem aracı olan e-ticaret ile tanıştırmaya devam ediyor.

 

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası ve sektörün en önemli e-ticaret alt yapı sağlayıcı firmalarından Bilginet’in iş birlikteliğiyle 19 Kasım Çarşamba günü, saat 18:00 de internette satış yapmak isteyen üyelerine yönelik “ E-Ticarete Başlıyorum…” isimli bir panel düzenliyor.

 

Panelin konuşmacıları ise Paypal’dan Emrah Tüzün, Eticaretsem’den Merter Özdemir ve Bilginet firmasından katılacak uzmanlar tarafından internette ticaretin nasıl yapıldığı tüm detaylarına kadar anlatılacak.

 

Panelin diğerlerinden farklı yanı ise, internetten satışın çok basit bir şekilde, nasıl gerçekleştirileceğinin anlatılacak olması.

 

Elektronik ticaret sayesinde, Artık, sadece dakikalar içinde onlarca ürünü satabiliyorsunuz, Müşteriler, mağaza mağaza dolaşmadan, alacakları ürün için gerekli bütün araştırmayı ve karşılaştırmayı yapabiliyor.  Mağazalarda bulamadığımız birçok ürünü e-ticaret sitelerinde bulabiliyor, tek tıkla tüm ürünlere ulaşabiliyor ve dilediğiniz kadar ürünü yorulmadan satın alabiliyoruz.

 

Firmanın internet üzerinden müşterilerine bilgi sunabileceği 7/24 açık bir şubesi oluşması. Telefon, faks ücretlerinden tasarruf edilerek, maddi yük azaltılması, daha fazla müşteriye ulaşma imkânı gibi birçok fayda sağlamaktadır.

 

Panelin organizasyonunun da işbirliği yapan ve uzmanlarıyla panele destek veren Bilginet firmasının , D&R,  Derimod, Sarar, Bauhaus, Atasay, Güllüoğlu, Fenerium, GSStore, Kartal Yuvası gibi birçok, sektörün önemli markalarının internet satış sitelerine hizmet vermekte olduğu ifade edildi. 

 

Günümüz teknolojilerinde E-ticaretin önemi gittikçe artıyor.

 

Türkiye’de 12 bin’e yakın e-ticaret sitesi faaliyet göstermektedir. Ülkemizde bu pazar, her yıl yüzde 35-40 civarında büyüme gösteriyor.

 

Verilere göre 2013 yılında yaklaşık 8 Milyon kişi, online mal ve hizmet alışverişi yapmaktadır. 

 

Türkiye’de e-ticaret sektörü 2013 yılını 40 milyar TL ile kapattı.

 

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkan yardımcısı Murat Öztürk; “ Orhangazi TSO Akademi bünyesinde gerçekleştirdiğimiz eğitimlere devam ediyoruz. İnternetten satışların giderek artış gösterdiği bu dönemde, gelişen ve değişen ticari konjonktüre ayak uydurmak ve bu fırsatlardan faydalanmak isteyen üyelerimize yönelik E-Ticaret eğitimlerimize devam ediyoruz. İnternette dükkanım var!  demek isteyen tüm üyelerimizi bu panele davet ediyorum” dedi.