Orhangazi TSO Akademi Olarak Satış Pazarlama ve Müzakere Eğitimimizi Gerçekleştirdik

Orhangazi TSO seminer salonumuzda gerçekleştirilen satış, pazarlama ve müzakere teknikleri eğitimine katılım oldukça yoğundu.

Orhangazi TSO yönetim kurulu başkan yardımcımız Murat Öztürk yaptığı açılış konuşmasında; “ Üyelerimizden gelen anket sonuçlarındaki veriler bize, üyelerimizin satış ve pazarlama konusunda eğitim ihtiyaçlarının olduğunu ve özellikle de bu konuda yetişmiş personel aradıkları yönündeydi. Bizlerde oda olarak bu durumu değerlendirerek, satış, pazarlama ve müzakere teknikleri eğitimini gerçekleştirmeyi uygun gördük.

Satış temsilciliği kavramının firma karlılığının artmasında ve müşteri memnuniyeti hususunda belirlenen hedeflerin yakalanmasında en önemli unsurlar olması sebebiyle, Orhangazi TSO Akademi bünyesinde bir eğitimi daha gerçekleştirdik.

Eğitimci ve danışman Hakan Ömer Gider satış, pazarlama ve müzakere teknikleri gibi konularda sunumlar yaparak, bu konudaki gelişmeleri ve uygulanabilir taktikleri paylaştı.

Ekonomik konjonktür gün geçtikçe değişiyor, rekabet artıyor, satış gittikçe daha da zor hale geliyor.

Bu değişimi gören ve buna kendini hazırlayanlar,  işletmelerinde başarıyı kolayca yakalayabiliyor. Fakat bunları planlamayan ve uygulamayan işletmeler başarısızlıklarla karşı karşıya kalabiliyor.  Dolayısıyla her duruma hazırlıklı olmalıyız.

İş yaşamında karşılaşılan sorunların üstesinden gelmek ve başarıya ulaşmak için hangi konuda, kiminle ne tür bir diyaloga girmemiz, nelerden kaçınılması gerektiği bu müzakerede uygulanması gereken yöntem ve taktikleri öğrenme, karşılaşılan sorunları çözmek için karşı tarafı tanımak ve yapılan müzakerede uzlaşmaya varabilmenin yöntemleri üzerinde duran Hakan Ömer Gider, satış ve pazarlama konuları üzerine farklı bir bakış açısı getirdi.

Program katılımcıları, satış ve pazarlama temel kavramlarını, satış ve pazarlama stratejisinin nasıl oluşturulduğunu, en son satış ve pazarlama yaklaşımlarını ve bunların nasıl kullanması gerektiğini, iletişim de öne çıkan unsurların neler olduğunun, satış ve pazarlama hedeflerinin neler olduğunu, ürünün sunum tekniklerini ve ikna yöntemlerinin nasıl olabileceğini öğrenme fırsatı yakaladılar.

Orhangazi TSO Akademi bünyemizde gerçekleştirilen, Satış, Pazarlama ve Müzakere Teknikleri eğitimi eğitimci ve danışman Hakan Ömer Gider ’in farklı anlatımlarıyla oldukça fazla ilgi gördü.

Hediyelerin takdim edilmesinden son program sona erdi.