Orhangazi TSO Üyeleriyle China Homelife Turkey Fuarı nı Ziyaret Etti

5-8 Haziran 2014 tarihleri arasında Yüzde 100 Devlet desteği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen China Homelife fuarı 4 gün süresince tekstil, hazır giyim, kumaş, dekoratif kumaş, ev tekstili, inşaat malzemeleri, ev gereçleri, elektrikli ev aletleri, mobilya, aydınlatma ürünleri, inşaat malzemeleri, hediyelik eşya, mutfak ve banyo armatürleri başta olmak üzere pek çok ürünün yer aldığı fuarda kalite kontrolünden geçmiş 25 bin marka sergilendi.

 

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, 07 Haziran Cumartesi günü Cumhuriyet Alanından ücretsiz kaldırılan otobüslerle Fuara katılım sağladı.

 

Sektör temsilcileri ve yatırımcılar için China Homelife fuarı, Uzakdoğu potansiyelinden faydalanmak isteyen girişimciler için önemli bir fırsat oluşturmaktadır. Türkiye’de ilk kez Çin mallarını tanıtmak amacıyla düzenlenen Fuarda; ev tekstilinden, mobilyaya, inşaat malzemelerinden hediyelik eşyaya kadar birçok ürünü görmek mümkün oldu.

 

Fuara katılan Orhangazi TSO üyeleri fiyat, kalite ve ürün çeşitliliğinden memnun olduklarını ancak Çinli firma yetkilileriyle anlaşmakta güçlük çektiklerini ve stantlarda ki tercüman sayısının az olması sebebiyle ürünler hakkında yeterli bilgiler alamadıklarını söylediler.

 

Ayrıca Orhangazi TSO üyeleri yine İstanbul Tüyap Fuar merkezinde düzenlenen 19. WIN Eurasia Metal Working Fuarı’na katılım sağladı. Hannover Messe Bileşim Fuarcılık, metal işleme, kaynak, kesim ve yüzey işleme alanlarında konu bakımından birbirine yakın 3 uzmanlık fuarını bir araya getiren fuarda makine, teknoloji ve uygulamaları tanıtıldı.

 

7 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen fuar ziyaretine çok sayıda üye ve çalışan katılım sağladı.