• 5 Haziran 2020 Denetimleri

5 Haziran 2020 Denetimleri

Sayın Üyemiz;

Kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının/bulaşın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.
Gelinen aşamada, salgınla mücadelede halkımızın desteği ile büyük yol kat edilmesi sonucunda; Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenen kurallar çerçevesinde birçok alanda kontrollü normalleşme adımları atılmaya başlanmıştır.
Bu kapsamda berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri,ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehiriçi ve şehirlerarası toplu ulaşım, camiler/açık alanlar, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, park/piknik alanları vb. yerler, dernek lokalleri, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetlerinde uyulması gereken kurallar ve alınması gereken önlemler belirlenmiştir.

Bu doğrultuda bahse konu Genelgede belirtilen hususlara (uyulması gereken kurallar ve alınması gereken önlemlere) ilişkin 5 Haziran 2020 Cuma günü tüm illerimizde Valiliklerimizin yönetim ve koordinasyonunda eş zamanlı denetimler yapılacaktır.

Bu kapsamda; ilgili meslek gruplarına ait denetimde uyulması gereken genel kurallar ve ilgili belgeler ekte sunulmuştur.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

Saygılarımızla.

Dosyalar

  EK-1

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkan' ın Mesajı

Online Faaliyet

Arabulunuza Danışın

ÜYE GİRİŞİ

TOBB Tahkimi

İş Orhangazi

Üyelerimizden Gelen Talepler ve Gelişmeler

DUYURULAR

ETKİNLİK TAKVİMİ

«

»

P.Tesi
Salı
Çrş
Perş
Cuma
Cmt
Pzr