Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor.

 

OTSO ve İŞKUR’ dan iş kurmak isteyenlere fırsat !
 
Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Genç girişimci ve Kadın girişimciler kurulları çalışmalarına başladı.
 
Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin de desteğini alan Genç ve Kadın Girişimciler Kurullarının ilk faaliyetlerinden biride ilçe ekonomisi ve istihdamı için son derece önemli olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin gerçekleştirilmesini sağlamak için yoğun çaba harcamak oldu.
İŞKUR ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile yapılacak Girişimcilik eğitimleri Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası  Hizmet Binasında 25 ‘ er kişilik 2 grup halinde gerçekleşecek. 
3 Eylül ‘ de başlayacak olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ile ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindi.
 
Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler kurulları yoğun çalışmalarının meyvesini toplamaya başladı.
Çalışmalarla ilgili Genç Girişimciler Kurulu Temsilcisi Nesimi DESTERECİ, kendi işini kurma hayalleri olan tüm girişimcilerin bu eğitimlerden faydalanıp hayallerini gerçekleştirebilecek bir fırsat elde edeceklerini ifade ederek, bu projeyi gerçekleştirecekleri için çok mutlu olduklarını ve çalışmalarına son hızla devam edeceklerini belirttiler.
 
Toplamda 50 kişinin faydalanabileceği bu eğitimle ilgili Kadın Girişimciler Kurulu Temsilcisi Kıymet AYDIN, bu projenin ilçemiz için çok önemli bir proje olduğunu ifade etti ve özellikle kadın girişimcilerin bu programda daha avantajlı olduğunu belirterek, ilçemizdeki tüm girişimcilerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti. 
 
İŞKUR Gemlik Şube Müdürlüğü ; “İŞKUR olarak, kurs programlarına katılarak kendi işini kurmak isteyen girişimcilere yol göstermesinin yanı sıra istihdam garantili işgücü yetiştirme ve meslek geliştirme kursları düzenleyerek bundan sonraki süreçte de  Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası gibi paydaşlarımızla , girişimcilerin ve gençlerin hayalindeki sektörde yer almalarına yardımcı olacaklarını ifade ettiler.
 
 
Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere, girişimcilik için verilecek yaklaşık 27.000 TL’ desteğin erkeklerde %60’ ı, bayanlarda % 70’ i hibe şeklinde olacak.
Ufuk AYAZ tarafından verilecek olan ‘’ Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin ’’  birinci grubunun eğitimleri 3 Eylül ’ de başlayıp 9 Ekim ’ de son bulacak. İkinci grubun eğitimleri ise 5 Eylül ‘ de başlayıp 11 Ekim ‘ de son bulacak.
 
Eğitime katılma şartları ise İşkur’ a kayıtlı işsiz olmak (bağkur, ssk, emekli olmamak), 18 yaşını tamamlamış olmak, öğrenci olmamak, girişimcilik programından daha önce yararlanmamış olmak, son 6 ay içinde işkurun kurslarından yararlanmamış olmak, Müracaat sırasında yapılacak test sınavından 50 kişilik kontenjan sırasına girebilecek puan almak.
Bundan sonraki süreçte detaylı bilgi almak isteyen ilgililerin, oda genel sekreterliğine veya doğrudan 0 224 513 71 41 numaralı telefondan Türkiye İŞKUR Gemlik Şube Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.