• Muhasebecilerle Bir Araya Geldik

Muhasebecilerle Bir Araya Geldik

Yönetim Kurulumuz; 2019 yılının ilk toplantısını, önemli paydaşlarından olan muhasebecilerle gerçekleştirdi.

Bursa SMMM Orhangazi temsilcisi Mali Müşavir Osman Mısır, Mali Müşavir Tamer Oğuzoğlu, Mali Müşavir Emir Öztürk ile Yönetim kurulu Başkanımız Erol Hatırlı, Meclis Başkanımız Murat Öztürk ve Yönetim kurulu üyelerimiz toplantıda bir araya geldi.

Yönetim Kurulumuz, üyelerin taleplerini iletmek ve bir takım konular üzerinde fikir alışverişinde bulunmak üzere muhasebecilerle bir araya geldiği toplantıda, gündem konuları, defter tasdik ücretleri, odaya kayıt olabilecek potansiyeli olan tacirler, ticari işletmelerin ödedikleri stopaj oranları, engelli istihdam destekleri, KDV iadeleri, zeytin fire oranları, muhasebecilerin yaptığı iş ve işlemler, mevzuatların getirdiği destekler ve ortak konular üzerinde istişare edildi.

Yönetim kurulu Başkanımız Erol Hatırlı “İlçemizde bulunan paydaşlarımız ile diyalogları arttırarak, özellikle ticari ve mali konularda bilgi alışverişinde bulunmak ve üyelerimizin taleplerini iletmek üzere muhasebecilerimiz ile bir araya geldik.

Üyelerimizin ve muhasebecilerin mükellefleri bizlerin ortak noktası, yapılan toplantılar sonucunda elde edilen görüş birliktelikleri ile sorunları daha hızlı ve kolay sonuçlandırılabileceğiz. Bunun için bu türden toplantılarımızı devam ettireceğiz ve muhasebecilerimizin mükellefleri odamızın üyeleri olan firmaların iş ve işlemlerinin kolaylaştırılması için katkıda bulunmuş olacağız.  ’’ dedi.

Bursa SMMM Orhangazi temsilcisi Mali Müşavir Osman Mısır; “Ticaret ve Sanayi Odamızın üyeleri aynı zamanda bizlerinde mükellefleri, muhatap olduğumuz konular aynı, her geçen gün yeni uygulamalar ortaya çıkıyor. Bunların takibini yapıp,  bir takım konular üzerinde istişare de bulunmak bizler içinde son derece önemli. Her iki kurumda tacirlerimizin ticari hayatını kolaylaştırmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bu toplantıları organize ettiği için Orhangazi TSO yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.