• Odamızda KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Gerçekleştirildi

Odamızda KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Gerçekleştirildi

Orhangazi ‘de kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programı olan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 13-16 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Eğitmen Mihriban Akyol tarafından verilen Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik eğitimi, 4 günde toplamda 32 saat sürdü.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere ilerleyen günlerde sertifikaları verilecek. Sertifikalarını aldıktan sonra projeleri KOSGEB tarafından onaylanan girişimcilere, yapacakları iş için toplam 50.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayan, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ise % 80’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimciler makine ve teçhizat alımlarında 100.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor.

Yönetim Kurulu Üyemiz İslam Bektaş yaptığı açıklamada;  ‘’ Türkiye’de kendi işinin sahibi olmak isteyenlerin oranı yüzde 85’tir. Bu çok önemli bir rakam. KOSGEB’in desteği Girişimciler için son derece önemli bir destek miktarı , eğitimden aldığımız bilgileri çok iyi kullanmalı ve doğru adımlar atmalıyız.

Yönetim Kurulu olarak bizler, girişimcilik kültürünün oluşması ve girişimcilerimizin atmaları gereken adımlara yardımcı olmak için, KOSGEB Girişimcilik eğitimlerini düzenlemeye devam edeceğiz.

Bu yılda eğitime katılan 18  girişimcimizi şimdiden kutluyor ve hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Odamız eğitim salonunda, Gemlik İŞKUR işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitim, bugün sona erdi.