• Müşterek Meslek Komite Toplantısını Gerçekleştirdik
  • Müşterek Meslek Komite Toplantısını Gerçekleştirdik
  • Müşterek Meslek Komite Toplantısını Gerçekleştirdik

Müşterek Meslek Komite Toplantısını Gerçekleştirdik

Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Hatırlı’ nın Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya 15 Meslek Komitesi'nin temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Hatırlı, “Meslek komitelerimizin yaptıkları toplantılarda; meslekleri ile ilgili incelemeler yapmak, komiteleri için faydalı gördükleri konuları görüşmek, sıkıntılarını dile getirip bu konuda gerekli mercilere konuları iletmek amacıyla çalışma başlatmak, ortak kararların alınmasını sağlamak amacıyla bir araya gelmektedirler. Yeni dönemden, bu güne kadar odamızda 53 adet meslek komite toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Meslek komite toplantılarında alınan kararlar sonucunda yönetim kurulumuza intikal eden konular hakkında yapılan çalışmalar ve yönetim kurulumuzun çalışma takviminde yer alan çalışmalar ve devam eden projeleri hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyorum dedi.

 Oda çalışmalarının temelini oluşturan meslek komitelerinin yaptığı çalışmalar sonucunda birçok karar sonrasında üyeler için eğitim, seminer fuar vb. düzenlendi, ilgili mercilere talepler iletildi ve sorunlar çözüme kavuştuğunu belirtti. Toplantı Yönetim Kurulu başkanımız Erol Hatırlı’ nın odamızın gerçekleştirdiği projelerle ilgili sunum yapmasıyla devam etti.

Yönetim kurulu başkanımız Erol Hatırlı toplantı sonrasında; “Ülkemiz ve ilçemiz açısından son derece önemli gördüğümüz ve 15 meslek komitemizin de ortak sorunlarından olan Ukome’de temsil edilme, şirket kanış sürelerinin azaltılması, nüfus oranına göre sektörlerin açılmasına imkan tanınması, çek düzenlemeleri, istatistiki bilgiler gibi hususlarda çalışmalar yapılmış,  TOBB’a ilgili Bakanlıklara, ilçe ve ilçe dışındaki paydaşlarımıza iletilerek önemli sonuçlar alınmıştır.

Bu ve buna benzer birçok konuda komitelerimiz sayesinde yol aldığımızı belirtmek istiyorum. Özellikle komite toplantılarında alınan kararlar ve yapılan çalışmalar neticesinde komitelerimizin yönetim kurulumuzu yönlendirmesi sayesinde gerçekleşmektedir. Yaptığınız faaliyet talepleri de, aynı şekilde değerlendirilerek yıl boyunca çalışma takvimlerimizde yer alıyor ve gerçekleştiriyoruz.

Birlikte ortak düşüncelerle hareket ederek odamızın çalışmalarına ve ilçe ekonomimize yön veriyoruz. Bu yüzdendir ki komitelerimizin daha aktif çalışmasını,  gurup üyeleriyle daha fazla bir araya gelmelerini, daha fazla çözüm önerisi, görüş ve taleplerini beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

Değerli komite üyelerimizi yaptıkları çalışmalarla elde ettikleri sonuçlar nedeniyle, üyelerimize, ilçemize ve ülkemize sağladıkları katkı ve faydalardan dolayı kutluyorum” diyerek, komitelerin önemine vurgu yaparak, kendilerini kutladı.

Son bölümde ise meslek komitesi üyelerinden, resmi ve diğer paydaş kurumlara iletilmesi istenen konular ile gerçekleştirilmesi istenen eğitim, seminer, fuar vb. faaliyetlerle ilgili talepler alınarak toplantıya son verildi.