• BTSO Gıda Sektörü Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı’ na Katıldık
  • BTSO Gıda Sektörü Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı’ na Katıldık
  • BTSO Gıda Sektörü Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı’ na Katıldık
  • BTSO Gıda Sektörü Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı’ na Katıldık

BTSO Gıda Sektörü Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı’ na Katıldık

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 27.  Meslek (Gıda ve İhtiyaç Maddelerinin İmalatı, Toptan ve Perakende Ticareti) Komitesinin kararına istinaden düzenlenen ‘Gıda Sektörü Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı’ 20 Haziran Çarşamba günü BTSO’da gerçekleştirildi.

BTSO’nun çalışmalarında odak noktasını oluşturan komiteler, mesleki sorunlarını ve çözüm önerilerini genişletilmiş analiz toplantılarıyla gerçekleştirmeyi sürdürüyor. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur ve Haşim Kılıç, Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayizit, 27. Komite Başkanı Burhan Sayılgan, KOSGEB Bursa İl Müdürü Erkan Güngör, İlçe Oda ve Borsalarının Başkanları ile komite üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya Odamızdan Meclis Başkanımız Murat Öztürk, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Salih Yerli, Hüseyin Sakallı, Meclis Üyelerimiz Ender Teke, Ramazan Soylu ve Genel Sekreterimiz Gürol Erol katıldı.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur; Bursa’ya katma değer sağlayan sektörlerden biri olan gıdanın, Bursa’ya gün geçtikçe daha da değer katacağını ifade etti. Aytuğ Onur,  BTSO’nun alım heyeti programlarıyla yabancı yatırımcıları Bursa’da ağırladıklarını belirterek “Yabancı yatırımcılar Bursa’mıza daha da ilgi duyuyor, önümüzdeki günlerde Moskova’ya yurt dışı gezisi gerçekleştireceğiz. Ayrıca alım heyetlerini yurtdışından getirerek sizlerle buluşturuyoruz. Sektörlerimizin gelişmesi adına bu projeler büyük önem taşıyor” dedi.

27. meslek komite başkanı Meclis Üyesi Burhan Sayılgan, Bursa ekonomisine yön veren ve firmaların rekabetçiliğini geliştirmek adına projeler ürettiklerini belirterek, “Sizler taleplerinizi bize iletin, birlikte ortaya çok güzel işler koyacağımıza inanıyorum. Birlikten kuvvet doğar, biz birlikte hareket ettiğimiz sürece ortaya daha da güzel sonuçlar çıkaracağımıza eminim. Dedi.

Gıda Sektöründeki gelişmelerin değerlendirildiği, KOSGEB Destekleri,  Gıda Ur-Ge’leri ve Gıda Sektörüne yönelik yurtdışı iş gezileri ile yabancı alım heyeti organizasyonları hakkında bilgilerin aktarıldığı toplantı sektörde yaşanan gelişmelere ilişkin görüş ve önerilerinin ardından sona erdi.

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkan' ın Mesajı

Online Faaliyet

Arabulunuza Danışın

ÜYE GİRİŞİ

TOBB Tahkimi

İş Orhangazi

Üyelerimizden Gelen Talepler ve Gelişmeler

ETKİNLİK TAKVİMİ

«

»

P.Tesi
Salı
Çrş
Perş
Cuma
Cmt
Pzr