• KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı
  • KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı
  • KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı

Orhangazi ‘de kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programı olan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 29.01.2018-01.02.2018 tarihleri arasında tamamlandı.

Tufan Ata Türkyılmaz tarafından verilen Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik eğitimi 4 günde toplamda 32 sürdü ve bu eğitime toplam 30 kişi katılım sağladı.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere ilerleyen günlerde sertifikaları verilecek. Sertifikalarını aldıktan sonra projeleri KOSGEB tarafından onaylanan girişimcilere, yapacakları iş için bir yılda toplam 50.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayan, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ise % 80’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimciler makine ve teçhizat alımlarında 100.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız ve Eğitimden Sorumlu Komisyon üyemiz Sibel Binici yaptığı açıklamada;  ‘’ Türkiye’de kendi işinin sahibi olmak isteyenlerin oranı yüzde 85’tir. Bu çok önemli bir rakam, bu girişimci ruhumuz ve bu girişimci çalışmamızı aktive edip realize hale getirmemiz lazım. Biz de Yönetim Kurulu olarak bunun bilincinde olarak girişimcilik kültürünün oluşması ve var olması için KOSGEB Girişimcilik eğitimlerini her yıl düzenlemekteyiz. Bu yılda eğitimini başarıyla tamamlayan 30 girişimcimizi tebrik ediyor ve herkes için hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.