• Üyelerimizi Sanayicilerle Buluşturduk
  • Üyelerimizi Sanayicilerle Buluşturduk
  • Üyelerimizi Sanayicilerle Buluşturduk
  • Üyelerimizi Sanayicilerle Buluşturduk
  • Üyelerimizi Sanayicilerle Buluşturduk
  • Üyelerimizi Sanayicilerle Buluşturduk
  • Üyelerimizi Sanayicilerle Buluşturduk

Üyelerimizi Sanayicilerle Buluşturduk

Oda olarak uzun süredir üyelerimiz arasındaki ticari faaliyeti arttırmak için bir dizi çalışmalar yürütüyoruz. Bunlardan biri olan KOBİ-Sanayici Satın alma Toplantılarından 5.si Çarşamba günü odamızda gerçekleştirildi. Toplantıya, Sirena Marine A.Ş.’ den Satınalma Yöneticisi Alican Şaşmaz, Karbonsan A.Ş. den Satınalma Yöneticisi Mehmet Aslan ve Güngör Zeytincilik A.Ş.’ den Sakin Köseoğlu’ndan oluşan 3 firma temsilcisi katılım sağladı.

Sanayi ve OSB çalışmalarından sorumlu olan ve sanayi kuruluşlarını bizzat arayıp toplantılara davet eden Meclis Başkanımız Erol Hatırlı toplantı açılışında, “Bilindiği üzere üyelerimizin kendi aralarında alışverişlerini gerçekleştirmelerini ve ilçe ekonomimizin gelişmesini, Ticaret ve Sanayi Odası olarak oldukça önemsiyoruz.

Bunun için geçmiş dönemlerde de üyemiz sanayiciler ve kobilerimizden aldığımız geribildirimlere istinaden bizzat çalışmaları içerisinde bulunduğum Orhangazi TSO Ticaret Rehberi çalışmalarıyla bu süreçleri başlatmış ve bu gün ikili iş görüşmeleri toplantılarıyla, üyelerimizi aynı masada karşılıklı ticari ilişki kurabilecekleri noktalara getirilmiş bulunmaktayız.

Yapılan toplantıların ilçemize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca telefon irtibatı kurmak suretiyle, iletişime geçmiş olduğum sanayi kuruluşlarımızın Genel müdürlerine, satınalma yetkililerine ve davetimize, duyurularımıza icabet ederek toplantılara katılan KOBİ’lerimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Murat Öztürk; “Beşincisini düzenlediğimiz bu toplantılarda Yönetim Kurulumuzun amacı, üyelerimiz olan kobilerin, ilçemizde bulunan sanayi kuruluşlarıyla çalışmasına imkân tanıyacak ortam oluşturmak, sanayi kuruluşlarımızın, ihtiyacı olan ürün ve hizmetler hakkında, her sektörden firma ile görüşmeler yapabilme imkânı yakalamasını sağlamaktır.  Zira, birçok üye ziyareti ve toplantılarımızda karşımıza en çok çıkan hususun başında üyelerimizin arasında yeterince ticari faaliyet olmadığıydı. Bahsettiğim üzere ticaret rehberiyle ve bu toplantılarla bu isteği elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz ve bu gün bunu yakalayabildiğimizi görüyoruz.

Toplantılardan Sanayici Firmalar da Esnafta Çok Memnun

Sanayi kuruluşlarının satın alma yetkilileri, ülke genelinde örneğine çok az rastlanan bir programın Orhangazi’de gerçekleşiyor olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

Program boyunca gerçekleşen 70 e yakın iş görüşmesinin ardından toplantı sona erdi.