• Dış Ticaret Eğitimi Başlatıyoruz

Dış Ticaret Eğitimi Başlatıyoruz

KOSGEB Bursa Müdürlüğüyle ortaklaşa gerçekleştirilecek olan “ KOBİ’ler için İhracata Başlıyoruz” isimli eğitim programı, ihracat yapmak isteyen ve şuan hali hazırda dış ticaret çalışmalarına devam edenler için ideal bir eğitim programı.

28 Eylül Perşembe günü saat 10:00 ‘da başlayacak ve 6 saat boyunca, Odamız eğitim salonunda, Eğitmen Hakan Akın tarafından gerçekleştirilecek. 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Murat Öztürk, “ Bu büyük pazara nasıl açılacağız sorusunun cevabını arayan tüm üyelerimizi eğitime davet ediyoruz. Üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz eğitimlere bir yenisini daha ekliyoruz. Dış pazara açılmak isteyen üyelerimiz, İhracat , pazar araştırması veya dış ticarette ilk adımı atarken izlenmesi gereken yollar hakkında ne yapılması gerekiyorsa,  bu eğitimde öğrenebilir. Bütün bu soruların cevabını arayan üyelerimizi odamıza bekliyoruz” dedi.


"KOBİ’ler için İhracata Başlıyoruz "
Avrupa İşletmeler Ağı Projesi kapsamında Odamızda “KOBİ’ler için İhracata Başlıyoruz” Eğitiminde anlatılacak konular şöyle, Dış ticaretin Kobiler ve ülkeler açısından önemi, İhracat, ithalat ve transit ticaret kavramları ve iş akışları, Nasıl ihracatçı ve ithalatçı olunur?, Dış ticarette iş alanları ve iş planları, Kobilerde dış ticaret alt yapısı ve hazırlıklar, Dış Ticarette Ödeme Şekilleri,  İhracatın ve İthalatın Finansmanı, Dış ticarette Bilgi Kaynakları ve İstihbarat, İhracatta Hedef Pazarların ve Müşterilerin Tespiti,  İhracat Pazarlama Faaliyetleri.

Kısacası katılımcılara özellikle ihracatın nasıl yapılacağı, hangi ülkelerde ne tür belgelerle ihracat yapılabileceği, prosedürleri ve uluslararası ticaret ile ilgili püf noktaların neler olduğu, hangi adımların izlenmesi gerektiği gibi konulara değinilecek eğitime, tüm üyeler davet ediliyor.

28 Eylül Peşembe günü saat 10:00‘da başlayacak olan eğitim de aynı zamanda uygulamalı olarak önemli bilgiler aktarılacak.