• İşbaşı Eğitimi Bilgilendirme

İşbaşı Eğitimi Bilgilendirme

 

Sayın Üyemiz;

T.C. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından odamıza gönderilen 15/03/2017 tarih 99601485-620-8392 sayılı yazıya istinaden;

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılması hedeflerine yönelik olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu "Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği" programı başlatılmıştır.

Aktif İşgücü hizmetleri kapsamında İŞKUR, İşbaşı Eğitim Programları ile işverenlere destek olmaya devam etmektedir. İEP, işsizlerimiz ve öğrencilerimiz mesleki deneyim ve tecrübe kazanmaları için geliştirilmiş bir programdır. Programın amacı, nitelikli işgücü temin etmekte zorlanan işverenlere işe alacakları kişileri işyerinde belli bir süre gözlemleyerek ve eğitim vererek, kişileri işe alma konusunda isabetli bir karar verme imkanı sunmaktadır. İstihdam maliyetinin İŞKUR tarafından karşılanması işverenlerin rekabet gücünü arttırmaktadır.

Bu bağlamda Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İşbaşı Programını tanıtmak, başvuru şartlarını ve dikkat edilmesi gereken hususların altını çizmek maksadıyla www.iskurisbasi.org internet sitesi hizmete açılmış bulunmaktadır.

İlgili üyelerimize önemle duyurulur.

Saygılarımızla.