Ticaret Odalarına Kimler Kayıt Olabilir?

 

 

Ticaret Sicili Memurluğu'na ve dolayısıyla Ticaret ve Sanayi Odası'na kayıt olabilmeniz için, tacir olunması gerekmektedir. Tacirin tanımı ise Türk Ticaret Kanunu'nun (TTK) 14. maddesinde yapılmıştır. Buna göre; “Bir ticari işletmeyi, kısmen dahi olsa, kendi adına işleten kimseye ‘tacir’ denir.” Diğer yandan Maliye Bakanlığı'nın yayınladığı limitin üzerinde yıllık kazanca sahip olanlar tacir sayılacağından, Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıt olabilirler.

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

görev belgesi

Başkan' ın Mesajı

Arabulunuza Danışın

Online Faaliyet

ÜYE GİRİŞİ

TOBB Tahkimi

İş Orhangazi

Üyelerimizden Gelen Talepler ve Gelişmeler

üye anlaşmaları

Kayıtlı Üyeler

ETKİNLİK TAKVİMİ

«

»

P.Tesi
Salı
Çrş
Perş
Cuma
Cmt
Pzr