Arabulucunuza Danışın

 

Sayın Üyemiz;

Arabuluculuk, hukuk sistemi gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bir "Alternatif uyuşmazlık çözümü" (ADR) yöntemidir. Arabuluculuk; tarafların içinde bulundukları uyuşmazlığı tarafsız bir üçüncü kişi yardımı ile mahkemeye gitmeden ya da mahkeme yönlendirmesiyle çözmelerinde kullanabilecekleri bir yöntemdir. Esnek ve etkili oluşu arabuluculuğun iş yaşamı, aile, okul ve hatta milletler arası uyuşmazlıklarda bile uyuşmazlığın taraflarını doğru noktada buluşturan bir uyuşmazlık çözüm yöntemi olmasını sağlamıştır. Aralarındaki uyuşmazlığı, kendi istekleriyle ya da bir mahkemenin önerisi ile arabulucunun eşliğinde çözmeye karar veren taraflar, uyuşmazlık konusunu arabulucuya ileterek, tamamen tarafsız, ön yargı ve yargıdan uzak bir arabulucu eşliğinde, sorunlarını tartışma ve kendileri için en iyi çözümü, bulma fırsatı elde ederler.

 

Bu sebeple İlçemize atanan Avukat Nil Babadağlı; taraflar arasında uyuşmazlıkları çözmek için Arabulucu olarak görev yapmaktadır. Güncel Arabulucuları T.C. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Güncel Arabulucular Listesinden sorgulayabilirsiniz.

 

 

Orhangazi' de görev yapan Arabulucu Avukat Nil Babadağlı' ile iletişime geçerek sorunlarınızın çözümü hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Nil Babadağlı

av.nil-babadagli@hotmail.com

0 224 573 77 24