• Üyelerimize Yangın Eğitimi Düzenliyoruz

Üyelerimize Yangın Eğitimi Düzenliyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan “İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde , “İşverenin ilkyardım, yangınla mücadele ve tahliye işleri için, işyerinin büyüklüğü ve taşıdığı özel tehlikeleri dikkate alarak, bu konuda eğitimi, uygun donanıma sahip yeterli sayıda kişiyi görevlendirmesi gerektiğini” belirtilmişti.

Ayrıca “Binaların Yangında Korunması Hakkında Yönetmelikte” işletmelerin Yangın Güvenliği Ekiplerinin oluşturularak bunlara yangın eğitimi ve uygulamalı yangın tatbikatlarının senede en az 1 kez yapılacağını zorunlu kılınmıştı.

Üyelerimizin yasal anlamda sıkıntı yaşamamaları amacıyla 28 Ekim Cuma günü Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliğinden gelecek olan yetkililer tarafından Yangın eğitimi gerçekleştirecek.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Murat Öztürk, “Bu konuda üyelerimizi yönetmeliklerin getirdiği yükümlülükler açısından zor durumda kalmaması için bilgilendirdik ve 28 Ekim Cuma günü Odamızın seminer salonunda yangın eğitimini gerçekleştiriyoruz. Eğitimleri tamamlayan katılımcılara, Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından, katılım sertifikası verilecek. Bu tür eğitimlerimizi, üyelerimizin de taleplerini değerlendirerek gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 Yangın Eğitimine katılmak isteyen üyelerizin, Odamızın 0 (224) 573 81 69 Dahili-111 numaralı telefonunu arayarak detaylı bilgi alabilirler.

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkan' ın Mesajı

Online Faaliyet

Arabulunuza Danışın

ÜYE GİRİŞİ

TOBB Tahkimi

İş Orhangazi

Üyelerimizden Gelen Talepler ve Gelişmeler

DUYURULAR

ETKİNLİK TAKVİMİ

«

»

P.Tesi
Salı
Çrş
Perş
Cuma
Cmt
Pzr