TSE ile Kalibrasyon ve Eğitim Hizmetleri Hususunda Protokol İmzalandı.

 

 
Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odamızın Türk Standartları Enstitüsü ile yaptığı görüşmeler sonucunda “Kalibrasyon” ve “Eğitim Hizmetleri” ile ilgili protokol yapılmıştır.
Buna göre üyelerimiz, TSE kurumunun kapsamı alanı içinde olan her türlü kalibrasyon testleri ile yine TSE kurumu tarafından sunulan eğitim hizmetlerini, tarife üzerinden % 40’ a varan indirimlerle alabileceklerdir. Bu indirimler TSE kurumunun Bursa haricindeki merkezlerinde de geçerlidir.
İndirimlerden istifade etmek isteyen üyelerimizin aşağıda yazılı olan hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.
 
  • Oda üyelerimizin TSE Deney ve Kalibrasyon merkez başkanlığı tarafından yapılacak eğitim ve kalibrasyon hizmet talepleri yapılan protokol dahilinde gerçekleştirilecektir.
 
  • Oda üyelerimizin, bu protokol hükmünde yer alan hizmetlerden yararlanabilesi için, hizmet taleplerini dilekçe ile yazılı olarak TSE Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanlığı Kalibrasyon Grup Başkanlığına veya bağlı müdürlüklerine iletmesi gerekmektedir. Ayrıca, OTSO üyeliği ile ilgili güncel kayıt bilgilerini yazı ekinde sunmalıdır.
 
  • TSE Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanlığına bu protokol çerçevesinde müracaat eden üyelerimiz, TSE Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanlığının http://www.tse.org.tr  web adresinde yayınlanan standart hizmet sözleşmesini de kabul etmiş sayılırlar.

 

  • Bu işbirliği protokolü çerçevesinde, TSE tarafından, siz üyelerimize ‘Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanlığının http://www.tse.org.tr web adresinde yayınlanan  yürürlükteki “Ücret Yönergesi” ve  “Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanlığının yürürlükteki Kalibrasyon Ücret Çizelgesi”  nde belirtilen ücretler üzerinden aşağıdaki indirim oranları uygulanacaktır ;
 
• TSE’ den belgesi olmayan üyelerimize kalibrasyon hizmetlerinde % 30, Eğitim hizmetlerinde ise % 20 indirim uygulanacaktır.
• TSE’ den belgesi olan üyelerimize kalibrasyon hizmetlerinde % 40, Eğitim hizmetlerinde ise % 30 indirim uygulanacaktır.
 
Bu protokol oda üyelerimizin menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılmıştır.