• Galericilik Sınavları Gerçekleştirildi
  • Galericilik Sınavları Gerçekleştirildi

Galericilik Sınavları Gerçekleştirildi

Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik gereği alınması zorunlu olan galericilik yetki belgesi için, TOBB Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi işbirliğinde (MEYBEM), Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım sınavları gerçekleştirdi.

 

2.el motorlu kara taşıtı ticareti alanında faaliyet gösteren işletmelerde işyeri sahibi veya yetkili yöneticisi,  Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu (Seviye-5), Alım Satım Danışmanlarının ise Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı (Seviye-4) MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması zorunlu hale getirilmiştir.

 

2.el motorlu kara taşıtı ticareti alanında faaliyet gösteren işletmeler için Koronavirüs Pandemi tedbirleri kapsamında alınan önlemlerle galericilik sınavlarını gerçekleştirdi. Teorik sınav Orhangazi TSO Eğitim salonunda yapılırken , Performans sınavı galeride gerçekleştirildi.

Başarılı olan adayların sınav ücretleri AB Hibe Desteği ile geri ödenecek.

 

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu - Oto Alım Satım Galericilik sınav harç ücretleri belli bir süre ve kontenjan dahilinde Avrupa Birliği hibe fonundan karşılanacak. Sınava girecek olan adaylar önce sınav harçlarını yatıracak ve başarılı olmaları halinde ücretlerinin tamamı MYK tarafından banka hesaplarına iade edilecek. Başarılı olan adaylar sadece belge ücretini karşılayacaklar.

 

AB Hibe Desteği bir süre daha devam edecek, Yeterli başvuru olması halinde, Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım sınavlarını tekrarlanacak, talep edenlerin 0 224 573 81 69 numaralı telefonu arayarak bilgi vermeleri önemle duyurulur.

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkan' ın Mesajı

Arabulunuza Danışın

Online Faaliyet

ÜYE GİRİŞİ

TOBB Tahkimi

İş Orhangazi

Üyelerimizden Gelen Talepler ve Gelişmeler

üye anlaşmaları

Kayıtlı Üyeler

ETKİNLİK TAKVİMİ

«

»

P.Tesi
Salı
Çrş
Perş
Cuma
Cmt
Pzr