• Bankkart Başak Tedarik Zinciri Protokolü
  • Bankkart Başak Tedarik Zinciri Protokolü
  • Bankkart Başak Tedarik Zinciri Protokolü
  • Bankkart Başak Tedarik Zinciri Protokolü

Bankkart Başak Tedarik Zinciri Protokolü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansmanının ardından Odamız ve Ziraat Bankası Orhangazi Şubesi arasında protokol imzalandı.

"Bankkart Başak Tedarik Zinciri Protokolü" Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Cem Kapitan ve Ziraat Bankası Orhangazi Şube Müdürü Ayhan Aygün arasında  imzalandı. Protokolde yönetim kurulu başkan yardımcımız Cem Kapitan, yönetim kurulu üyemiz Burak Tokuç’ta yer aldı.

İmzalanan protokol ile Oda üyeleri, Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibilitelerine göre belirlenecek limitler dâhilinde ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânından faydalanabilecek.

Alıcı ve Satıcının Güven İçinde Alışveriş Yapmasının Önü Açılıyor.

Protokolle ile ilgili açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkan yardımcımız Cem Kapitan; “Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası olarak, içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci üyelerimizin daha rahat atlatması için TOBB nezdinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan “Bankkart Başak” ile hazırlanan finansman projesi kapsamında, üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasına imkân tanıyan bu sistemle, üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar.

Pandemi süreci tüm sektörleri etkiledi. Nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını bir nebze de olsa karşılaması hedeflenen bu protokol ile üretimde ve ticarette devamlılık sağlanmış olacak. Bankkart Başak ile üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacaktır diye düşünüyoruz. İmzalanan protokolün tüm üyelere ve KOBİ'lerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde Oda üyelerinin bu sistemden faydalanabileceğini belirten oda ve Ziraat Bankası yetkilileri, işletme sahiplerini banka şubesine beklediklerini belirtti.

Protokol ile sıkça sorulana eklerden ulaşabilirsiniz.

Dosyalar

  Sıkça Sorulan Sorular