• Dış Ticaret Eğitimlerimiz Başlıyor

Dış Ticaret Eğitimlerimiz Başlıyor

KOSGEB Bursa Müdürlüğüyle ortaklaşa gerçekleştirilecek olan KOBİ’ler için, “ İhracata Başlıyoruz” isimli eğitim programı, ihracat yapmak isteyen ve şuan hali hazırda dış ticaret çalışmalarına devam edenler için ideal bir eğitim programı.

“ İhracata Başlıyoruz”  eğitimi, 28 Kasım Perşembe günü saat 10:00 ‘da başlayacak ve 6 saat boyunca, Oda eğitim salonunda, Eğitmen Hakan Akın tarafından gerçekleştirilecek. 

Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Hatırlı , “ Son zamanlarda yurtiçi piyasasında yaşanan daralmalardan ve ekonominin inişli çıkışlı bir seyir izlediği bu dönemde, üyelerimizin dış pazarlara açılmasına imkân tanıyacak eğitim programlarını gerçekleştirmek istiyoruz.

Dış pazarlara açılmak isteyen üyelerimiz, dış ticarette ilk adımı atarken izlenmesi gereken yollar hakkında ne yapılması gerekiyorsa,  bu eğitimde öğrenebilir, ihracat hakkında tüm sorularının cevabını bu eğitimde bulabilirler. Uluslararası pazarlara açılmanın yollarını arayan tüm üyelerimizi eğitime davet ediyoruz.” dedi.

 


"KOBİ’ler için İhracata Başlıyoruz "


Odamızda gerçekleştirilecek eğitimde, anlatılacak konular şöyle, Dış ticaretin Kobiler ve ülkeler açısından önemi, İhracat, ithalat ve transit ticaret kavramları ve iş akışları, Nasıl ihracatçı ve ithalatçı olunur?, Dış ticarette iş alanları ve iş planları, Kobilerde dış ticaret alt yapısı ve hazırlıklar, Dış Ticarette Ödeme Şekilleri,  İhracatın ve İthalatın Finansmanı, Dış ticarette Bilgi Kaynakları ve İstihbarat, İhracatta Hedef Pazarların ve Müşterilerin Tespiti,  İhracat Pazarlama Faaliyetleri. Kısacası katılımcılara özellikle ihracatın nasıl yapılacağı, hangi ülkelerde ne tür belgelerle ihracat yapılabileceği, prosedürleri ve uluslararası ticaret ile ilgili püf noktaların neler olduğu, hangi adımların izlenmesi gerektiği gibi konulara değinilecek.

28 Kasım Perşembe günü, 10:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek, teorik bilgilerle birlikte, uygulamalı olarak ta önemli tüyoların paylaşacağı eğitimlere, tüm üyelerimizi davet ediliyoruz.