Ticaret Rehberinin Tanıtımı Gerçekleşti.

 

www.otsoticaret.net isimli Ticaret Rehberi
 
 
Tanıtım toplantısına çok sayıda katılım gerçekleşti. ORSİAD Başkanı Ahmet Aydın AKYOL, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yahya SAFRAN , Orhangazi sanayicisinden , esnafına ,satın alma yetkililerinden ,OTSO üyelerine kadar tüm ilgililer tanıtım toplantısına iştirak ettiler.
ORSİAD Başkanı Ahmet Aydın AKYOL bu rehberin ilçe ekonomisi için çok önemli olduğunu ve faydalı bir projenin ortaya çıktığını belirtti.Kendilerinin de bu rehberi kullanacaklarını ifade eden AKYOL, bu rehber sayesinde oluşan envanterin sanayi kuruluşlarının satın alma departmanları için de çok önemli bir kaynak olduğunu ifade etti.
OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ergün EFENDİOĞLU ; ‘’ İlçenin  %95 ticaret hacmini oluşturan  900 Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası üyesi ile yaklaşık 2000 Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesinin bilinciyle hareket ederek , ilçe sanayicisini , tacirini ve esnafını bir araya getirebilmek için böyle bir projenin oluşturulması gerektiğini kanaatine vardık. Gelişen teknolojilerin ve küresel pazarın ortaya çıkardığı alternatif pazarlama şekillerinin kullanılması amacıyla oluşturulan Ticaret Rehberi ilçemiz için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.İlçe ticaretinin gelişimi ve büyümesi için oluşturduğumuz ticaret rehberi sayesinde artık sanayici, tacir ve esnaf çok daha rahat iletişim kurabilecek’’ diye ifade etti.
 
OTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol HATIRLI ;  ‘’ Bu projenin oluşturulması aşamasında, öncelikle tüm üyelerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini ölçebilmek amacıyla anket çalışmalarımızı yaptık. Anketlerimizde sorulan soruların cevaplarını biryandan sisteme entegre ederken , diğer yandan anketlerden çıkan sonuçlarla üyelerimizin beklentilerine paralel olarak projemizi sürekli geliştirdik.Bizlerde bu projeyle Orhangazi’deki sanayicilerimizin ve sanayi kuruluşlarımızın hangi hizmetleri ilçemizden alacaklarına yön veren bir hizmet ortaya koymaya çalıştık.Orhangazi’de bulunan sanayi kuruluşlarının ilgililerinin yararlanacağı “satın alma ve tedarik” kapsamında son derece önemli bir adımın attığımızı düşünüyoruz.Ticaret ve Sanayi Odası üyesi 900 faal üye ile birlikte 2000 ‘ e yakın Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyenin elde ettiğimiz bilgilerini sistemin altyapısına girdik.Sisteme dahil olan yaklaşık 2900 Ticaret Rehberi Üyesi firmaya ait oluşturduğumuz Kullanıcı ID ve şifrelerini tüm üyelere dağıttık. Girişlerini yapabilecekleri  tanıtım broşürlerini ve sözleşmelerini tüm üyelere gönderdik.
Böylece hem ilçe sınırları içinde bulunan sanayiciler veya tüketiciler aradıkları ürünü Orhangazi ‘ den daha rahat bulup, onlarla iletişime geçebilecekler. Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu projenin oluşturulmasında ticaret rehberi üyelerinin, firmalarını, markalarını ve ürünlerini tüm ülke genelinde, daha fazla tanıtabilme imkânı yakalayabilecekleri bir platform oluşturulmaya çalışmaktı.
Bu nedenle ilçenin tüm ticari işletmelerinin ücretsiz olarak hizmet veren bu adresi kullanmalarını çok önemsiyoruz ve bunu bir alışkanlığa dönüşmesini istiyoruz.
İlk defa gerçekleştirilen bu projenin ilçe ticaretine hayırlı olmasını diliyoruz ’’ diye ifade etti.
Bursa ProWeb Firması Sahibi Levent ÇULHA proje hakkında bilgiler verdikten sonra program kokteyl salonunda devam etti.