• Güçlü Ekonomi Bağımsız Türkiye
  • Güçlü Ekonomi Bağımsız Türkiye
  • Güçlü Ekonomi Bağımsız Türkiye

Güçlü Ekonomi Bağımsız Türkiye

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde, Bursa’da faaliyet gösteren 130’a yakın iş dünyası ve sivil toplum kuruluşu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de terör örgütlerine yönelik yürüttüğü harekata tam destek verdi. ‘Güçlü Ekonomi Bağımsız Türkiye’ temasıyla hazırlanan ortak bildiri kamuoyu açıklamasına Yönetim Kurulu Başkanımız Ergün Efendioğlu katıldı. Ortak Basın açıklamasında Bursa ili ve ilçelerinde yer alan Oda ve Borsalar adına Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

Bursa’da 129 iş dünyası ve sivil toplum kuruluşunun ortak imzası ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu’nun da imzasının bulunduğu BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay tarafından açıklanan ortak bildiri ise şu şekilde:

“ULUSAL GÜVENLİĞİNİ KORUMAK TÜRKİYE’NİN MEŞRU HAKKIDIR

Ülkemiz içinde ve komşu coğrafyamızda masum insanları katleden ve milletimizin güvenliğine de tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmadık, kalmayacağız.

Sınırımızın hemen ötesinde eli kanlı terör örgütü ve destekçileri tarafından kurgulanmaya çalışılan oyun, kahraman Mehmetçiğimiz tarafından Fırat Kalkanı ile başlatılan ve Zeytin Dalı ile devam eden operasyonlarla bozulmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz terör örgütlerini bölgeden temizleyerek sınırlarımız içinde ve yakın coğrafyada güvenliği tesis etmek üzere görev başındadır.

Türkiye’nin sınır güvenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit eden terör gruplarının bölgeden temizlenmesi adına başlatılan Zeytin Dalı operasyonu, aynı zamanda bölgedeki masum sivillerin güvenliğinin sağlanması adına da oldukça önem arz etmektedir.

Cesareti kadar merhametiyle de dünyaya nam salmış şanlı ordumuz, Fırat Kalkanı’nda olduğu gibi Zeytin Dalı operasyonunda da sivillere karşı gereken hassasiyeti göstermektedir.

Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecek olan bu operasyon sınırlarımızdaki güvenliği ve bölgedeki huzuru tekrar tahsis edecektir.

Türkiye olarak tüm ülkelerin toprak bütünlüğüne saygılı olmakla birlikte, ulusal güvenliğimizi korumak ve bölgemizdeki barışa ve huzura da öncülük etmek hem meşru hakkımız hem de tarihi sorumluluğumuzdur.

Terör koridoru oluşturulmak istenen bölgedeki operasyonlarla terör örgütleri ile destekçilerine gereken cevabı en etkin şekilde veren Türkiye, tüm mazlumların yanında olmaya ve şefkat elini uzatmaya devam edecektir. 

Bursa iş dünyası ve sivil toplum örgütleri olarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminde tek yürek olup darbecilere karşı koyduğumuz gibi bugün de yarın da aynı birlik ve beraberlikle vatanımıza sahip çıkacağız.

Ülkemiz için tehdit oluşturan terör koridorunun ortadan kaldırılması için millet olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sonuna dek yanındayız.

Dualarımız ve desteğimiz kahraman Mehmetçiğimiz ile birliktedir”