• KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor
  • KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

Orhangazi ‘de kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programı olan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Odamızda başlıyor.

 KOSGEB Girişimcilik desteklerinden yararlanmak isteyen girişimcilerin, 29 Ocak – 1 Şubat tarihlerinde, 9:30 – 17:30 saatleri arasında 4 gün boyunca gerçekleştirilecek olan eğitime katılım sağlaması gerekiyor. Tufan Ata Türkyılmaz tarafından verilecek olan Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinin mülakatları yine Eğitmen Tufan Ata Türkyılmaz tarafından yapılacak.

Mülakatlar sonucunda 30 kişilik bir sınıf oluşturulacak ve 4 günde toplamda 32 saat eğitim verilecek.

Girişimcilik Eğitimi Programında,  kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına, iş fikri geliştirmesinin öğretildiği derslerde, iş kurma süreçleri, pazar bulma, finansal planlama ve yönetim, üretim planı, insan kaynakları yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi eğitimleri veriliyor.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız ve Eğitimden Sorumlu Komisyon üyemiz Sibel Binici yaptığı açıklamada;  “ Kendi işini kurma hayalleri olan tüm girişimcilerin bu eğitimlerden faydalanıp hayallerini gerçekleştirebilecek bir fırsat elde edeceklerini dile getirerek, Dünyanın bugün ulaştığı rekabet ortamında ancak ve ancak yeni değerler üretebilen, rekabet gücünü geliştiren, farklı ve yeni girişimler başarılı olabilecektir”dedi.
 

Başvurular 25 Ocak’a Kadar


Eğitime katılmak isteyen tüm girişimcilerin, bugün itibariyle 25 Ocak Perşembe günü mesai bitimine kadar, Odamız KOSGEB Temsilciliğinden ulaşabilecekleri başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere, yapacakları iş için bir yılda toplam 50.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayan, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ise % 80’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimci makine ve teçhizat alımlarında 100.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor.
 
Girişimciler, konuyla ilgili detaylı bilgi için odamızda bulunan KOSGEB Orhangazi Temsilciliği ile 0 224 573 81 69 numaralı Oda telefonundan irtibata geçebilirler.

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkan' ın Mesajı

Online Faaliyet

Arabulunuza Danışın

ÜYE GİRİŞİ

TOBB Tahkimi

İş Orhangazi

Üyelerimizden Gelen Talepler ve Gelişmeler

DUYURULAR

ETKİNLİK TAKVİMİ

«

»

P.Tesi
Salı
Çrş
Perş
Cuma
Cmt
Pzr