• Dış Ticaret Eğitimi Gerçekleştirdik
  • Dış Ticaret Eğitimi Gerçekleştirdik

Dış Ticaret Eğitimi Gerçekleştirdik

KOSGEB Bursa Müdürlüğüyle birlikte planlanan “ KOBİ’ler için İhracata Başlıyoruz” isimli eğitim programı 28 Eylül Perşembe günü odamızda gerçekleştirdik. İhracat yapmak isteyen ve şuan hali hazırda dış ticaret çalışmalarına devam eden üyeler için düzenlenen program, eğitmen Hakan Akın tarafından gerçekleştirildi.

10:00 – 16:00 saatleri arasında 6 saat boyunca gerçekleştirilen, programda teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı olarak önemli bilgiler aktarıldı. Katılımcı üyelerden dış ticaret yapanların ticaret yaptığı firmalar uluslararası veri tabanlarında incelendi.

"KOBİ’ler için İhracata Başlıyoruz "

Avrupa İşletmeler Ağı Projesi kapsamında “KOBİ’ler için İhracata Başlıyoruz” Eğitiminde anlatılan konular şöyle, Dış ticaretin Kobiler ve ülkeler açısından önemi, İhracat, ithalat ve transit ticaret kavramları ve iş akışları, Nasıl ihracatçı ve ithalatçı olunur?, Dış ticarette iş alanları ve iş planları, Kobilerde dış ticaret alt yapısı ve hazırlıklar, Dış Ticarette Ödeme Şekilleri,  İhracatın ve İthalatın Finansmanı, Dış ticarette Bilgi Kaynakları ve İstihbarat, İhracatta Hedef Pazarların ve Müşterilerin Tespiti,  İhracat Pazarlama Faaliyetleri.

Hakan Akın Çok Başarılı Bir Eğitmen

Katılımcılara özellikle ihracatın nasıl yapılacağı, hangi ülkelerde ne tür belgelerle ihracat yapılabileceği, prosedürleri ve uluslararası ticaret ile ilgili püf noktaların neler olduğu, hangi adımların izlenmesi gerektiği gibi konulara değinilen eğitim, katılımcı üyeler açısından oldukça yararlı oldu.

Eğitime katılan üyeler, eğitmenin konusunda çok başarılı ve donanımlı olduğunu ve bu nedenle eğitimin çok faydalı olduğunu belirttiler. Eğitmenin verdiği bilgilerden oldukça fazla yararlandıklarını belirterek, eğitmen Hakan Akın’ dan uzmanlık alanlarıyla ilgili daha farklı eğitimlerinde düzenlenmesini talep ettiler.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız ve Eğitimlerden Sorumlu Komisyon Başkanımız Murat Öztürk, “ Kendi iş alanlarıyla ilgili üyelerimize fayda sağlayan bir eğitim gerçekleştirdiğimizden dolayı çok mutluyuz. Büyük pazara nasıl açılacağız sorusunun cevabını arayan, dış pazara açılmak isteyen üyelerimiz, İhracat , pazar araştırması veya dış ticarette ilk adımı atarken izlenmesi gereken yollar hakkında ne yapılması gerekiyorsa,  bu eğitimde öğrendiler. Üyelerimiz için bu tarz yararlı eğitimler gerçekleştirmeye devam edeceğiz dedi.” dedi.

HIZLI ARAMA

HIZLI LİNKLER

Başkan' ın Mesajı

Online Faaliyet

Arabulunuza Danışın

ÜYE GİRİŞİ

TOBB Tahkimi

İş Orhangazi

Üyelerimizden Gelen Talepler ve Gelişmeler

DUYURULAR

ETKİNLİK TAKVİMİ

«

»

P.Tesi
Salı
Çrş
Perş
Cuma
Cmt
Pzr