• Seçim Tarihleri Kesinleşti
  • Seçim Tarihleri Kesinleşti
  • Seçim Tarihleri Kesinleşti
  • Seçim Tarihleri Kesinleşti

Seçim Tarihleri Kesinleşti

Odamızın Meclis, Yönetim Kurulu, Meslek Komiteleri, Disiplin Kurulu ve TOBB Delegeleri seçim tarihleri belirlendi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin oda seçimlerinin Ekim ve Kasım ayları içinde yapacağını duyurmasının ardından, İlçe Seçim Kuruluna başvuruda bulunan Odamız, İlçe Seçim Kurulunun onayı sonrasında, seçim tarihlerini 4 ve 11 Ekim 2017 olarak açıkladı.

2 Ağustos Çarşamba günü İlçe Seçim Müdürü Sn. Kerametin Yılmazı’ ı ziyaret eden Yönetim Kurulu Başkanımız Ergün Efendioğlu ile Meclis Başkanımız Erol Hatırlı seçim başvuru dilekçelerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına sundular.

Aynı zamanda seçimin düzenlenmesine ilişkin teknik ve mevzuat ile ilgili konularında paylaşıldığı ziyarette Ergün Efendioğlu, “Oda seçimlerimizle ilgili, İlçe Seçim Müdürümüz Sn. Keramettin Yılmaz’ dan gerekli bilgilendirmeleri aldık.

Bu güne kadar, başta üyelerimizin olmak üzere, ilçemizin ve ülkemizin menfaatleri için, birlik ve beraberlik içerisinde olduk ve ortak fikirlerle hep en iyisini yapmaya çalıştık. Bu bizlerin, önceki dönem yöneticilerimizden devraldığımız bayrağın bizlerden sonra geleceklere devredildiği bir hizmet yarışıydı.

Yine yeni bir seçim zamanına geldik. İnanıyorum ki, kurum yapımıza uygun ve bizleri izleyen her kesime örnek olacak bir seçim süreciyle bu seçimleri gerçekleştireceğiz.

Seçimlerimizin, üyelerimiz, halkımıza, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Meclis Başkanımız Erol Hatırlı, “ Oda seçimlerimiz için resmi başvurumuzu yaptık. İnşallah seçimlerimizi herhangi bir aksaklığa meydan vermeden gerçekleştirmek istiyoruz. Seçimlerin üyelerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başvuru sonrasında, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca seçim tarihlerinin 4 Ekim 2017 ve 11 Ekim 2017 olarak Odaya resmi olarak bildirilmesiyle, Odamızda resmi seçim sürecine girilmiş oldu.

4 Ekim Meclis, 11 Ekim Yönetim Kurulu Seçimleri Yapılacak

Odamızın belirlediği takvime göre Orhangazi’de Oda seçimlerinin ilk ayağı 4 Ekim 2017 tarihinde yapılacak Meclis ve Meslek Komitesi Üyeliği seçimleriyle başlayıp, 11 Ekim 2017 tarihinde yönetim kurulu başkan ve üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ve delege üye seçimleriyle tamamlanmış olacak.

15 Meslek Grubunda 30 Meclis Üyesi Seçilecek

Yapılacak seçimlerle, 4 Ekim tarihinde, 15 meslek grubunda toplam 5 er üyeden oluşacak meslek komitesi üyeleri ile 30 kişilik meclis üyesi, 11 Ekim Çarşamba günü, 9 üyeden oluşan yönetim kurulu başkan ve üyeleri,  6 kişiden oluşan disiplin kurulu üyeleri il TOBB genel kurul delege isimleri belli olacak.

Bundan sonraki süreçte, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığınca yapılacak bildirimler doğrultusunda, resmi ilanlarla üyelerin bilgilendirilmelerine devam edilecek.