OSB Ön Talepleri Hakkında

 

Hızla gelişen Ülkemiz ekonomisine paralel olarak bölgemizde de her geçen gün sanayi alanlarına olan gereksinim artmaktadır. Özellikle otoyolun bölgemizden geçmesi ile birlikte bu gereksinimin katlanarak daha da artacağını öngörmekteyiz.
 
Bu nedenle bölgemizin sahip olduğu değerleri de gözeterek, olası sanayileşmeyi kontrol altında tutabilmek ve sanayicilerimize OSB’ nin sağladığı imkânları sunabilmek amacıyla İlçemizde “Karma Organize Sanayi Bölgesi” oluşturma çalışmalarına yönelik faaliyetlerimizi bildiğiniz üzere bir süredir devam ettirmekteydik.
 
Bu amaçla gerekli ön çalışmalar tamamlanmış olup üyelerimizden “Ön Talep” lerin toplanması aşamasına gelinmiştir. Talep toplamada öncelik Orhangazi’ de faaliyet gösteren yerli sanayicilerimize tanınacaktır. 
 
Toplayacağımız “Ön Talep” ler, kurulmak istediğimiz Karma Organize Sanayi Bölgesi’ nin planlamasında doğru fizibilite sonuçlarının elde edilmesi amacıyla kullanılacak olup, talepte bulunanlar açısından herhangi bir bağlayıcı yükümlülüğü bulunmayacaktır.
 
İlçemizde kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi’ nde yer alarak faaliyet göstermek isteyenler, “Ön Talep” formunu internet sayfamızdan veya Odamız’ dan tedarik edebilirler. “Ön Talep” te bulunmak isteyenlerin 30 Nisan 2012 tarihine kadar başvurularını odamıza yapmaları gerekmektedir.