Esnaf-Sanayici Satınalma Toplantıları

Üyelerimizin kurumsallaşması ve satış oranlarını artırmaları için Proje Destek Ekibimizin çalışmalarıyla hazırlamış olduğu eğitim projesi Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ( BEBKA ) tarafından kabul edildi.

 

Sanayi Kuruluşlarına Teklif Verme Yöntemleri Bu Eğitimde!

Profesyonel satış teknikleri, sanayi kuruluşlarına teklif verme yöntemleri, kurumsal satın almalarla görüşme teknikleri, müşteri ilişkileri, satışların arttırılması için yapılması gereken yöntemlere kadar birçok konunun ele alındığı eğitim programa çok sayıda üyemiz katıldı.

 

Sanayici ve Kobi Aynı Platformda!

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, kalkınma için önem arz eden, bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak çalışmalar için Teknik Destek Programına aktarmak üzere toplam bütçesi 500.000 TL olan programını açıkladı. Açıklanan Teknik Destek Programına yapılan başvurular içerisinde 62 adet başvurudan 42 adet başarılı proje belirlendi. Orhangazi TSO Proje Destek Ekibinin hazırlamış olduğu ”Orhangazi Sanayisi ve Oda üye işyerleri arasındaki satış-satınalma ilişkisinin artırılması projesi” eğitim desteği almayı hak kazanan projeler arasına girdi.

Alınan eğitimler ve satınalma toplantıları sonucunda, Oda üyesi firmaların, mevcut pazardan alacağı payın büyümesini sağlayacağı gibi, yeni pazarlarda da söz sahibi konumuna gelmesini sağlaması hedeflendi.

Esnaf-Sanayici Satınalma Toplantıları

Satın alma Teknikleri Eğitimine katılım sağlayan ticari işletme sahipleri, fabrikaların satın alma departmanlarıyla görüşmektedirler.

Katılımın oldukça fazla olduğu toplantı sonrasında her bir Kobi firma temsilcisi, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasının gerçekleştirdiği bu programın son derece faydalı olduğunu ve emeği geçen herkesi tebrik ettiklerini defalarca ifade ettiler. Sanayi kuruluşlarımızın temsilcileri ise, ülke genelinde örneğine çok az rastlanan bir programın Orhangazi’de gerçekleşiyor olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını ve bu konuda Yönetim Kurulunu tebrik ettiklerini ifade ettiler. Yapılan toplantılar sonrasında, ticari alışverişin ilçede faaliyet gösteren işletmeler tarafından gerçekleşecek olması, ilçenin ticari gelişimine de çok olumlu yansıyacağı, yapılan görüşmelerden alınan geri bildirimlerden fark edildi.

İstekler doğrultusunda devam eden satınalma toplantıları şu ana kadar bir çok üyemize büyük fabrikalarla çalışma imkanı tanımıştır.  Projemizin en başında koymuş olduğumuz hedef doğrultusunda büyükükleri farklı olan firmalarımızın aralarında ki ticareti geliştirerek büyümlerine olanak sağlamaktır.